Olivový zábal

posted in: Rady a tipy | 0
vhodný pro vlasy suché, poškozené a po chemických úkonech.
Olivový olej je blahodárný pro vlasy i pleť! Je to přírodní antioxidant s vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin a vitamínů. Pokud máte suchou pokožku, můžete si jím natírat na noc i celé tělo. Kúra je vhodná zejména při problémech se suchou pletí, při zvýšené produktivitě mazových žláz ji nedoporučuji. Tento postup je vhodný proti vráskám a očním otokům a používá ho například Sofia Loren, proto vypadá stále skvěle!

 

Postup:

Připravte si polévkovou lžíci olivového oleje do hrníčku (podle délky a hustoty vlasů můžete přidat) a olej nahřejte tak, aby byl teplý, ale ne horký. Vlasy umyjte šamponem a vysušte ručníkem od přebytečné vody. Poté na ně naneste olej a promněte, abyste vytvořili emulzi. Vlasy můžete i pročesat a celou hlavu zabalit do igelitové folie nebo sáčku a ještě celé obmotat ručníkem. Ručník nepropustí teplo od hlavy a olej se tak lépe dostane do struktury vlasů.
Tento zábal nechte působit 30 – 60 min. Je možné nechat působit i přes noc. Po zábalu je vhodné vlasy alespoň 2x vyšamponovat, aby nebyly mastné, nanést balzám a dále pokračovat v jejich obvyklé úpravě (foukaná apod.).